مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)

شرایط استفاده از نرم افزارهای مرکز

قابل توجه کلیه کاربران نور

پیشاپیش، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، از کلیه کاربرانی که با رعایت قانون و موازین شرعی از تکثیر و توزیع نامناسب برنامه های مرکز نور خودداری می ورزند، تشکر و سپاس خویش را اعلام می دارد.

 

– نظر به استعلام و سئوالات مکرر کاربران محترم در خصوص نحوه استفاده از نرم افزارها و برنامه های نور، نکات ذیل را به اطلاع می رساند:
• استفاده از برنامه های نور فقط و فقط در قالب های ارائه شده مجاز بوده و هیچ کس حق تکثیر غیر قانونی برنامه ها را ندارد.
• کپی برنامه های نور تنها در اختیار شخص خریدار بوده و خریدار حق واگذاری یا کپی برنامه روی سیستم سایر اشخاص را نخواهد داشت.
• ارائه همه یا قسمتی از محتوای برنامه های نور در پایگاه ها و سایت ها ممنوع بوده و لازم است کلیه پایگاه هایی که برنامه های نور را بدون مجوز این مرکز ارائه می کنند، در اسرع وقت از پایگاه خود حذف نمایند. این موضوع استثناء پذیر نبوده و در برگیرنده کلیه برنامه ها از جمله نوراحکام و برنامه های ارتقاء یافته نیز هست.
• ارائه برنامه های نور در قالب هایی به جز قالب های ارائه شده از طریق این مرکز - از جمله نرم افزارهای موبایل و ... - نقض آشکار حقوق این مرکز بوده و غیر قانونی است و هر گونه ارائه ای از برنامه ها تنها با مجوز و در اختیار این مرکز خواهد بود.
• تغییر رویکرد مرکز نور در حذف قفل و ارائه برنامه ها در قالب رجیستر اختیاری، تنها با هدف تسهیل کاربری برنامه ها صورت گرفته و سایر الزامات از جمله نصب برنامه ها روی ۵ عدد سیستم و نیز عدم واگذاری آن ها به غیر همچنان پابرجاست.
• متقاضیان استفاده از منابع و دیتاهای در اختیار نور می توانند از طریق مراجعه به بخش خدمات فرهنگی این مرکز، در قالب تفاهم نامه یا انعقاد قرارداد ، اقدام نمایند. بر همین اساس نشر الکترونیک یا مکتوب هر یک از منابع موجود در برنامه های نور منوط به کسب اجازه کتبی از مرکز نور است.
• از آنجا که مالکیت معنوی غالب آثار موجود در برنامه های نور در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی است و مرکز نور با کسب اجازه از صاحبان آثار یا ناشران مربوطه ، از آنها استفاده نموده است، لذا کاربران توجه داشته باشند که استفاده غیر مجاز از برنامه های نور، نه تنها نافی حقوق این مرکز به لحاظ شرعی و قانونی است، بلکه حق الناس و حقوق فردی اشخاص نیز بر عهده شخص خاطی خواهد بود. بدیهی است ترویج معارف و علوم اهل بیت (علیهم السلام) تنها در قالب موازین شرعی و الهی متصور است و بدیهی تر اینکه هدف وسیله را توجیه نخواهد کرد.

 

با تشکر و سپاس
مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی